Projekt NISTE SAMI: Omogućili smo besplatno savjetovanje za djecu mlade, obitelj i udomitelje

fb_img_1479677082925

Udruga Nova Budućnost pokrenula je provođenje projekta “Niste sami”, a koji je usmjeren na pružanje psihosocijalne pomoći i savjetovanja obitelji, djeci i mladima. Usluge savjetovanja se temelje na individualnom i grupnom radu s korisnicima kroz provođenje niza različitih aktivnosti kao što su:

1. savjetodavni razgovor
  2. individualno, grupno i obiteljsko savjetovanje
  3. grupe podrške za roditelje
  4. Škola za roditelje
  5. usvajanje novih i učinkovitih načina učenja, ponašanja, komunikacije, socio-emocionalnih vještina
  6. radionice za djecu i mlade  (Emocionalni fitness, Ne!nasilje, Ljubav nije slijepa)

Ciljevi koje nastojimo ostvariti:

• unaprijediti mentalno zdravlje i psihološku dobrobit djece i mladih u lokalnoj zajednici
  • prevenirati devijantna i rizična ponašanja djece i mladih
  • pružati podršku djeci i mladima u odrastanju, formiranju identiteta, prevladavanju socio-emocionalnih problema i kriza
  • pružiti pomoć i podršku roditeljima u unaprjeđenju roditeljskih kompetencija
  • pružiti pomoć i podršku obiteljima u prevladavanju svakodnevnih problema (odnosi u obitelji, sukobi…)
  • pružiti savjetodavnu potporu udomiteljima i djeci o kojoj skrbe pri različitim izazovima s kojima se susreću

Svi programi i usluge savjetovanja su BESPLATNI za korisnike!

Savjetovanje se provodi u sklopu objekta Udruge na adresi Mirnovečka cesta 23, Samobor.

Slobodno nas kontaktirajte putem telefona ili maila te dogovorite svoj termin s jednim od stručnih djelatnika savjetovališta.

Kontakt osoba:
MARIJA UDILJAK, mag. psihologije