Pokrenuli smo projekt “Ne želim biti nevidljiv”

Udruga Nova budućnost provodi projekt “Ne želim biti nevidljiv”.

Realizacijom projekta želimo povećati kvalitetu skrbi za djecu i mlade bez odgovarajuće roditeljske skrbi, omogućiti im bolju integraciju u lokalnu zajednicu i društvene aktivnosti koje se provode u gradovima u kojima su smješteni te omogućiti bolju dostupnost specijaliziranih ustanova i sadržaja u skladu s njihovim potrebama.

Temeljni ciljevi projekta su:

• podizanje kvalitete skrbi djece i mladih osjetljivih socijalnih skupina i bez odgovarajuće roditeljske skrbi,
  • svakodnevna brža i lakša dostupnost specijaliziranih ustanova prema specifičnim potrebama korisnika, sportskih, umjetničkih, kulturnih i obrazovnih aktivnosti,
  • integracija djece s problemima u ponašanju, pripadnika Romske nacionalne manjine i djece i mladih s poteškoćama u razvoju u širu društvenu zajednicu.

Projekt se provodi u partnerstvu s Gradom Samoborom te uz financijsku podršku Zagrebačke županije.

zgzup-logo

naslovna-2